reklama

Jak czytać o podróżach?

reklama
Jak czytać o podróżach?
Południk Zero
ul. Wilcza 25, Warszawa
Kiedy: 2019-10-09
Czas trwania: 18:00 - 20:00
Koszt wstępu: bezpłatne

Literacko-podróżniczy portal Książki na drogę zaprasza na spotkania/warsztaty "Jak czytać i jak pisać o podróżach (miejscach)?", które poprowadzą reporteki Karolina Sulej i Urszula Jabłońska

CO CZYTAĆ? - 9 października. godz. 18:00-20:00 Południk Zero

Nie ma pisania bez czytania. Podczas tych warsztatów wspólnie z uczestnikami zastanowimy się, czym jest dzisiaj tzw. literatura podróżnicza. Będziemy argumentować, że wraz z rozwojem blogów i Instagrama nastąpił zmierzch klasycznej literatury podróżniczej, a książki pisane przez blogerów często popadają we wtórność. Czym więc dzisiaj się inspirować?
Omówimy pięć rodzajów pisania o miejscach, które omówimy na przykładach: Klasyczny reportaż - Wojciech Tochman „Krzyk kogutów, płacz psów”, Katarzyna Boni „Gambare. Warsztaty umierania”; Esej podróżniczy - Adam Robiński „Hajstry” Robert McFairlane „Ścieżki”, Rebecca Solnit „Zew włóczęgi” ; Biografia z miejscami w tle – Alysia Abbot „Tęczowe San Francisco”, J.D. Vance „Elegia dla bidoków” Dionizis Sturis „Gorzkie pomarańcze”; Eksperymenty formalne – Judith Schalansky „Atlas wysp odległych”, Bea Uusuma „Eskspedycja. Historia mojej miłości” Filip Springer „Dwunaste. Nie myśl, że uciekniesz” .
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

18°C
4.6km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama