reklama

Zakazana historia filozofów

reklama
Zakazana historia filozofów
Faktyczny Dom Kultury
ul. Gałczyńskiego 12, Warszawa
Kiedy: 2019-09-11
Czas trwania: 19:00 - 20:30
Koszt wstępu: bezpłatne

Niestoicka powieść twórcy Stoic Way. Tomasz Mazur napisał książkę, która jest odpowiedzią współczesnego filozofa na „Świat Zofii”.
Propozycją dla tych, którzy kiedyś zachwycili się powieścią norweskiego pisarza, a dziś czytają Harariego.
Spotkanie z Autorem
Rozmowę poprowadzi Katarzyna Borowiecka (Trójka Polskie Radio).
Współpraca: ZNAK

O "Zakazanej historii filozofów" ->https://bit.ly/33CKsZ9
Niestoicka powieść stoika

Rafał pracuje jako Inspektor w tajemniczej Instytucji. Jego zadaniem jest kontrolowanie wybitnych myślicieli i pilnowanie, aby nie narazili świata na niebezpieczeństwo. Jego życie jest pełne rutyny: zlecenie, delegacja, powrót. Wykonuje swoją pracę perfekcyjnie.
W bezwzględny, skuteczny i pozbawiony emocji sposób unieważnia dokonania Talesa z Miletu, Sokratesa, Platona i innych wywrotowców. Do czasu, gdy podczas jednej z podróży spotka Monikę. Perfekcyjne życie Rafała zaczyna się rozpadać.

Co by się stało, gdyby idee, które rodzą się w głowach filozofów, od razu zmieniały coś w świecie fizycznym? I gdyby wszystkie systemy filozoficzne zostały podważone?


Powieść Tomasza Mazura to nie tylko pasjonująca filozoficzna zabawa, ale również trzymająca w napięciu historia miłosna.

Prowadzenie: Katarzyna Borowiecka

Tomasz Mazur - pisarz, współczesny praktykujący stoik.
W roku 2007 założył Centrum Praktyki Stoickiej, a od roku 2017 jest współtwórcą projektu Stoic Way. Prowadzi warsztaty i spotkania popularyzujące filozofię stoicką. 
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

18°C
2.6km/h
1014hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama


Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. ROZUMIEM