reklama

Konferencja Pokazać-Przekazać 2019

reklama
Konferencja Pokazać-Przekazać 2019
Centrum Nauki Kopernik
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Warszawa
Kiedy: 2019-08-23 - 2019-08-24
Czas trwania: 10:00 - 18:00
Koszt wstępu: bezpłatne

Czy jako społeczeństwo jesteśmy gotowi na edukację, która podąża za nowoczesnym nauczycielem?

Po raz pierwszy od wielu lat temat edukacji jest na ustach wszystkich. W Polsce zmiany i nowe zadania dla edukacji formalnej przyniosła ostatnia reforma systemu szkolnictwa. Dyskusja nad przyszłością szkoły wciąż się toczy.

Podczas tegorocznej konferencji Pokazać – Przekazać, będącej spotkaniem szerokich środowisk edukacyjnych, chcielibyśmy zwrócić uwagą na istotny aspekt tej dyskusji. Zastanowić się nad przeformułowaniem definicji osoby nauczającej i osoby uczącej się.

Uczestników oraz gości wprowadzi do rozważań na ww. tematy prof. dr hab. Tomasz Szkudlarek, kierownik Zakładu Filozofii Wychowania i Studiów Kulturowych w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego. Do moderowania debat i prowadzenia warsztatów zaproszeni zostali przedstawiciele instytucji zajmujących się edukacją formalną i nieformalną w Polsce.

Drugi dzień konferencji zostanie poświęcony poznaniu metod Inquiry Based Learning, Problem Based Learning i Project Based Learning, czyli uczeniu się przez dociekanie oraz przez odkrywanie i rozwiązywanie problemów. Metody te kładą nacisk na rozwój umiejętności krytycznego myślenia, korzystanie w praktyce z metody badawczej i współpracę w zespole, co obecnie stanowi jedno z najważniejszych wyzwań edukacyjnych. O ich specyfice, systemowym wdrażaniu, trudnościach oraz pierwszych sukcesach opowie gość specjalny konferencji – dr Sharon Friesen, prodziekan Wydziału Edukacji Werklund na Uniwersytecie w Calgary. Praktycznej stronie wykorzystania IBL i PBL w szkolnej codzienności przyjrzymy się podczas warsztatów, stworzonych na potrzeby programów edukacyjnych CNK oraz innych organizacji.

Wykład podsumowujący konferencję wygłosi prof. Barbara Fatyga, kierowniczka Zakładu Metod Badania Kultury i Ośrodka Badań Młodzieży w ISNS UW. Poszukamy odpowiedzi na pytania, czy jako nauczyciele, edukatorzy w ogóle wiemy, z kim pracujemy. Czy znamy cele i aspiracje uczniów i uczennic? Czy oni sami mają świadomość własnych potrzeb? Wiedza ta jest niezbędna przy projektowaniu i realizacji procesu uczenia i uczenia się. Do zmierzenia się z tymi zagadnieniami zaprosimy edukatorów, nauczycieli, dyrektorów szkół, doradców metodycznych, pracowników oświaty oraz przedstawicieli organizacji i instytucji działających na rzecz edukacji.

Jeśli nie udało Ci się dostać na konferencję, a jesteś jej ciekawe, już w piątek zapraszamy na streaming pierwszych wykładów!

 23 sierpnia, godz. 10.15 – 11.30 „(Nieustające) pytanie o sens szkoły”- prof. Tomasz Szkudlarek
 24 sierpnia, godz. 9.00 – 10.15 „Więcej niż Google. W towarzystwie wielkich idei” – dr Sharon Friesen
 24 sierpnia, godz. 15.15 – 16.30 „Mity kompetencyjne polskiej edukacji” – prof. Barbara Fatyga

 Tutaj znajdziesz transmisję: https://bit.ly/2Z5nM4U

23-24.08.2019
Centrum Nauki Kopernik,
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Warszawa

Więcej informacji na stronie:
http://www.kopernik.org.pl/projekty-specjalne/konferencja-pokazac-przekazac/
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

18°C
2.6km/h
1014hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama


Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. ROZUMIEM