reklama

Wojna jest zawsze przegrana


Wojna jest zawsze przegrana
Wrzenie świata
ul. Gałczyńskiego 7, Warszawa
Kiedy: 2019-08-14
Czas trwania: 18:00 - 20:00
Koszt wstępu: bezpłatne

Zapraszamy na spotkanie z Honoratą Zapaśnik 14 sierpnia o godzinie 18:00 w księgarni WRZENIE ŚWIATA w Warszawie przy ul. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego 7.

Autorka opowie o swoim debiutanckim reportażu pt. „Wojna jest zawsze przegrana”, w którym opisuje losy reporterów wojennych. Honorata Zapaśnik rozmawia w niej najlepszymi polskimi reporterami wojennymi i odkrywa to, czego zwykle nam nie ujawniają: tragiczne osobiste historie, skrajne emocje, traumy, poczucie niemocy i bezsilności, ale i wielką wiarę w sens swojej pracy.

Spotkanie poprowadzi Tomek Michniewicz.

W spotkaniu udział weźmie również Bianka Zalewska reporterka pracująca dla Dzień Dobry TVN i współpracująca z telewizją Espreso TV. Zalewska jest także tłumaczką i komentatorką TVN24, TVN24 Biznes i Świat oraz TVN.


Honorata Zapaśnik – pochodzi z Łodzi. Jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych w Warszawie. Sztuki reportażu uczyła się w Laboratorium Reportażu. Pisaniem lubi skłaniać innych do refleksji i inspirować do działania. W wolnym czasie podróżuje.

Książka Honoraty to zbiór wywiadów z reporterami wojennymi, autorka rozmawia z:

Radosławem Kietlińskim, Rafałem Stańczykiem, Anną Wojtachą, Piotrem Andrusieczko, Jackiem Czarneckim, Michałem Zielińskim, Janem Naukowiczem, Bianką Zalewską.

Zawód reportera wojennego to nie tylko praca w ekstremalnie niebezpiecznych warunkach, to wydarzenia i obrazy, które na zawsze pozostają w ich pamięci i snach. Wszystko po to, by świat dowiedział się, jak jest naprawdę. Reporterzy w szczerych rozmowach z autorką opowiadają o tym, jak wygląda ich praca, ile kosztuje ich przekazywanie nam prawdy, jak wygląda ich codzienność po takich doświadczeniach.

Spotkanie z autorką poprowadzi Tomasz Michniewicz. 

www.facebook.com/events/1129288873947011/
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

16°C
2.1km/h
1025hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama


Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. ROZUMIEM