reklama

Kino plenerowe | Łąka Leśmiana


Kino plenerowe | Łąka Leśmiana
ul. Anielewicza 6, Warszawa
Kiedy: 2019-08-14
Czas trwania: 21:00 - 22:30
Koszt wstępu: bezpłatne

W sierpniowe wieczory w ramach kina plenerowego na Łące Leśmiana pokażemy cztery filmy, których tematy nawiązują do fenomenu dwóch modernistycznych miast – Gdyni oraz Tel Awiwu.

Wydarzenie realizujemy we współpracy z Filmowa Stolica Lata, która po raz czternasty organizuje projekcje plenerowe w całej Warszawie.

WSTĘP WOLNY
Miejsce: Skwer Willy’ego Brandta
7, 14, 21, 28 sierpnia (środy), godz. 21.00

Mr. Gaga,
reż. Tomer Heymann, Izrael / Szwecja / Niemcy/ Holandia 2015
14 sierpnia

„Mr. Gaga” opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company.

Reżyser Tomer Heymann towarzyszył artyście przez 8 lat, aby ukazać jego życie i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Heymann rejestrował zarówno jego życie prywatne, przebieg prób zespołu, jak i zajęcia z opracowanego przez Naharina języka ruchu – GAGA – umożliwiającego każdemu wyrażenie swoich emocji poprzez taniec.

W połączeniu z niepokazywanym dotychczas materiałem archiwalnym oraz fragmentami tanecznych spektakli Batshevy dostajemy fascynującą historię człowieka, który zrewolucjonizował świat tańca współczesnego. 

www.facebook.com/events/2379357815478518/
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

16°C
2.1km/h
1025hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama


Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. ROZUMIEM